Kanal tipi 48000 btu klima kompresörü (2.el) q6ny

Kanal tipi, mini split sistem klimaların (mini split ) konut, ticari ve kurumsal binalarda çok sayıda potansiyel uygulaması vardır. En yaygın uygulamalar, çok aileli konutlarda veya hidronik (sıcak su ısıtması), radyant paneller ve alan ısıtıcıları (odun, gazyağı, propan) gibi “Kanal tipi” ısıtma sistemlerine sahip evlere sonradan eklenen eklentilerdir. Ayrıca merkezi klima için dağıtım Kanal tipi genişletilmesinin veya kurulumunun mümkün olmadığı oda ilaveleri ve küçük daireler için de iyi bir seçim olabilirler. Kanal tipi, mini split klimaların diğer soğutma sistemlerine göre nasıl üstün olduğunu öğrenmek için ev soğutmasına ilişkin Enerji Tasarrufu 101 bilgi grafiğimize göz atın .

Merkezi sistemler gibi mini splitlerin de iki ana bileşeni vardır: dış mekan kompresörü/kondansatörü ve iç mekan klima santrali. Güç kablosunu, soğutucu borularını, emme borularını ve yoğuşma suyu tahliyesini barındıran bir boru, dış ve iç üniteleri birbirine bağlar.

Avantajları
Mini bölmelerin temel avantajları, küçük boyutları ve bireysel odaların imar edilmesi ve soğutulması için esneklikleridir. Birçok modelde, bir dış üniteye bağlı dört adede kadar iç hava kontrol ünitesi (dört bölge veya oda için) bulunabilir. Bu sayı, bina veya her bir bölge için ne kadar soğutmanın gerekli olduğuna bağlıdır. Bu, binanın ne kadar iyi yalıtılmış ve hava geçirmez olduğundan etkilenebilir. Bölgelerin her birinin kendi termostatı olacaktır, bu nedenle o alanı yalnızca dolu olduğunda ayarlamanız gerekir, bu da enerji ve para tasarrufu sağlar.

Kanal tipi 48000 btu klima sistemlerin kurulumu da genellikle diğer klima sistemlerine göre daha kolaydır. Örneğin, dış ve iç üniteler arasındaki bağlantı genellikle boru için duvarda yalnızca üç inçlik (~8 santimetre [cm]) bir delik açılmasını gerektirir. Ayrıca, bu tip sistemin çoğu üreticisi çeşitli uzunluklarda bağlantı Kanal tipi sağlayabilir. Böylece gerekirse dış üniteyi iç evaporatörden 50 feet (~15 metre [m]) kadar uzağa yerleştirebilirsiniz. Bu, bir bina binasının ön tarafındaki odaların, bina dışında daha avantajlı veya göze çarpmayan bir yerde kompresörle soğutulmasına olanak sağlar.

Mini splitlerin Kanal tipi bulunmadığından, merkezi basınçlı hava sistemlerinin Kanal tipi kaynaklanan enerji kayıplarını önlerler. Kanal tipi kayıpları, özellikle Kanal tipi çatı katı gibi iklimlendirilmemiş bir alanda olması durumunda, iklimlendirme için enerji tüketiminin %30’undan fazlasını oluşturabilir.

Diğer eklenti sistemlerle karşılaştırıldığında mini bölmeler iç tasarım seçeneklerinde daha fazla esneklik sunar. İç mekan hava işleme üniteleri tavana asılabilir, asma tavana gömme olarak monte edilebilir veya duvara asılabilir. Ayaklı modelleri de mevcuttur. Çoğu iç ünitenin profilleri yaklaşık yedi inç (~18 cm) derinliğindedir ve genellikle şık, ileri teknoloji görünümlü ceketlerle birlikte gelir. Birçoğu ayrıca, duvarda yüksek bir konuma yerleştirildiğinde veya tavana asıldığında sistemi açıp kapatmayı kolaylaştırmak için bir uzaktan kumanda da sunar.

2.el kanal tipi klima motoru
Mini bölmelerin birincil dezavantajı maliyetleridir. Bu tür sistemler, soğutma kapasitesinin tonu başına (saatte 12.000 Btu) yaklaşık 1.500 ila 2.000 ABD Doları arasındadır. Bu, merkezi sistemlerden (Kanal tipi 48000 btu kompresör) yaklaşık %30 daha fazladır ve benzer kapasitedeki pencere ünitelerine göre iki kat daha pahalıya mal olabilir.

2.el Montajı yapan kişinin ayrıca her bir iç üniteyi doğru şekilde boyutlandırması ve kurulumu için en iyi konumu belirlemesi gerekir. Büyük boyutlu veya yanlış konumlandırılmış klima santralleri sıklıkla kısa döngüye neden olur, 2.el bu da enerji israfına neden olur ve uygun sıcaklık veya nem kontrolü sağlamaz. Çok büyük bir sistemin satın alınması ve çalıştırılması da daha pahalıdır.

2.el Bazı kişiler sistemin iç kısmının görünümünü beğenmeyebilir. Pencereli oda klimalarından daha az rahatsız edici olsa da, nadiren merkezi sistemin yerleşik görünümüne sahiptirler. Ayrıca dış ünitenin yakınında yoğuşma suyunu tahliye edecek bir yer bulunmalıdır.