Kaset tipi 48000 btu klima kompresörü (2.el) z20d

Kaset tipi evlerin dörtte üçünde klima var. Klimalar, Kaset tipi üretilen elektriğin yaklaşık %6’sını kullanıyor ve bu da ev sahiplerine yıllık yaklaşık 29 milyar dolarlık bir maliyet getiriyor. Sonuç olarak, her yıl havaya yaklaşık 117 milyon metrik ton karbondioksit salınıyor. Hava koşulları hakkında daha fazla bilgi edinmek için ev soğutmaya ilişkin Enerji Tasarrufu 101 bilgi grafiğimizi inceleyin .

Kaset tipi Klimalar ev buzdolabınızla aynı çalışma prensiplerini ve temel bileşenleri kullanır. Buzdolapları, ısıyı buzdolabının serin iç kısmından evinizin nispeten sıcak çevresine aktarmak için enerji (genellikle elektrik) kullanır; Benzer şekilde, bir klima da ısıyı evinizin içinden nispeten sıcak olan dış ortama aktarmak için enerji kullanır.
Kaset tipi Klima evinizi evaporatör adı verilen soğuk bir iç mekan bobini ile soğutur. Sıcak bir dış mekan serpantini olan kondenser,48000 btu toplanan ısıyı dışarıya salar. Evaporatör ve kondenser bobinleri, alüminyum kanatlarla çevrelenmiş serpantin borulardır. Bu boru genellikle bakırdan yapılır.

Kompresör adı verilen bir pompa, ısı transfer sıvısını (veya soğutucuyu) buharlaştırıcı ile yoğunlaştırıcı arasında hareket ettirir. Pompa, soğutucuyu bobinlerdeki boru ve kanatçıkların devresinden geçirmeye zorlar.

2.el Kaset tipi 48000 btu klima kompresörü

Sıvı soğutucu, iç mekan buharlaştırıcı bobininde buharlaşarak iç mekan havasındaki ısıyı çeker ve evinizi soğutur. 2.el 48000 btu Sıcak soğutucu gaz, açık havada kondansatöre pompalanır ve burada tekrar sıvıya döner ve ısısını kondansatörün metal boruları ve kanatçıkları üzerinden akan dış havaya verir.

2.el yüzyılın ikinci yarısı boyunca neredeyse tüm klimalar soğutucu olarak kloroflorokarbonları (CFC’ler) kullandı, 48000 btu ancak bu kimyasallar Dünya’nın ozon tabakasına zarar verdiği için 1995 yılında Kaset tipi CFC üretimi durduruldu. halojenlenmiş kloroflorokarbonlar (HCFC’ler) soğutucu olarak kullanılır. En son HCFC olan HCFC-22 (R-22 olarak da adlandırılır), 2010 yılında aşamalı olarak kullanımdan kaldırılmaya başlandı ve 2020 yılında tamamen durduruldu. 2.el Ancak HCFC-22’nin eski sistemlerden çıkarılıp yeniden kullanılması nedeniyle uzun yıllar boyunca mevcut olması bekleniyor. yani hizmet dışı bırakılıyor. Bu soğutucu akışkanların kullanımdan kaldırılmasıyla birlikte, ozon açısından güvenli hidroflorokarbonların (HFC’ler) ve amonyak gibi alternatif soğutucu akışkanların pazara hakim olması bekleniyor.