Çıkma 2.el soğuk hava deposu motoru, soğuk oda kompresörü, İkinci el soğutucu buzhane ekovat fiyatı

Soğuk hava deposu motoru ve chiller kompresörlerimiz orjinal çıkmadır. Her çeşit teknik kontrolleri ve bakımları yapılmış olup çalışma garantilidir.

SOĞUK HAVA DEPOSU MOTORLARI

BUZHANE MOTORLARI

SOĞUK ODA MOTORLARI

Soğuk hava deposu motor 2 3 4 5 6 9 10 beygir (hp) çeşitleri

  • 2 hp : Kompresör , soğutucu akışkanın akışını sağlayan pompadır. Kompresör, buharlaşan soğutucu akışkanın basıncını ve sıcaklığını artırarak çalışır. Soğutma uygulamaları için farklı tipte kompresörler vardır. Pistonlu, döner ve santrifüj kompresörler, soğutma üniteleri arasında en yaygın olanlarıdır.
  • 3 hp :  Kondenser, sarmal borulardan oluşan bir settir. Ev tipi buzdolabında kompresörünüzü cihazın arkasında bulacaksınız. Kondenser, buharlaşan soğutucuyu tekrar sıvıya çevirerek soğutur.
  • 4 hp :  Evaporatör , soğutma sisteminin soğutma bileşenidir. Soğutma cihazı içindeki içeriklerden ısıyı emer. 
  • 5 hp : : Bu cihaz, sıvı soğutucu akışkanın akışını kontrol eder. Genleşme valfi termostatiktir. Ayarladığınız sıcaklığa tepki verir.
  • 6 hp :Ev tipi buzdolabında, evaporatör dondurucu bölmenizdedir.
  • 9 hp : Kondenser, buharlaşan soğutucuyu tekrar sıvıya çevirerek soğutur.

Soğuk oda motoru fiyatı 5 hp

Soğutucu akışkan, evaporatör bobininden kompresöre doğru akar. Bu akış, soğutucunun basıncını yükseltir. Buharlaşan soğutucu akışkan daha sonra sıvıya dönüştüğü kondansatöre akar. Soğutucu akışkan bir sıvıya yoğunlaştığında ısı verir. Bu, dokunduğunuzda kondansatörün neden nispeten sıcak olduğunu açıklar. Kondenserden soğutucu akışkan genleşme valfine akar. Genleşme valfinde bir basınç düşüşü var. Genleşme valfinden soğutucu akışkan evaporatöre akar. Sıvı soğutucu, evaporatör ortamından ısı çeker. Bu ısı sıvı soğutucuyu buharlaştırır. Buharlaşan soğutucu akışkan, çevrimin devam ettiği kompresöre geri akar. Bu kompresör, buharlaşan soğutucuyu sıkıştırmak için ileri geri piston hareketi kullanır. Pistonlu kompresörün bir diğer adı da pistonlu kompresördür. Bu kompresör bir motor, bir krank mili ve bazı pistonlardan oluşur. Motor, daha sonra pistonları iten krank milini döndürür. Her krank mili dönüşü eylemleri gerçekleştirir: emme, sıkıştırma ve boşaltma. Tüm bu eylemler sırayla. Sonuç olarak, gaz yer değiştirmesi süreksizdir ve titreşime neden olur. Tek etkili pistonlu kompresörler, soğutucunun tek taraflı hareket ettiği kompresörlerdir. Çift etkili kompresörler, pistonun iki tarafında soğutucu hareketinin keyfini çıkarır. Tek etkili kompresör çeşitleri arasında;