JT160BCBY1L Daikin

JT160BCBY1L

Teknik Özellikler

Model  JT160BCBY1L
Marka Daikin
Kompresör Gücü (btu) 48.000 / 52.000
Elektrik Beslemesi  380V 50Hz
Kompresör Tipi Scroll
Soğutucu Gaz R407 / R22
Menşei Japonya
Garanti durumu Çalışma garantili
Stok durumu  Sorunuz

48000 btu salon tipi kompresör vestel beko mitsubishi samsung baymak daikin airfel lg bosch altus gree arcelik sigma regal seg toshiba viessmann mini midea eca alarko demirdokum iklimsa profilo siemens carrier fujitsu olefini electrolux hotpoint 48000 btu klima ekovatı tavan tipi kaset tipi R22

 

Daikin JT160BCBY1L klima kompresörlerimiz orjinal çıkmadır. Herhangi bir nedenden Atıl geri dönüşüme giden klimaların sağlam çalışır durumdaki motorlarını söküyoruz. Motorları bar basınç testini yapıyoruz. Basınçları yerinde olan motorları 2.el olarak satışa sunuyoruz. Motorlarımız çalışma garantilidir.

2.EL DAİKİN JT160BCBY1L KOMPRESÖR 

Ayrıca her kompresörün farklı performans gereksinimleri vardır. Evler ve mağazalar için kompresörler genellikle düşük hızlarda kullanılır ve düşük hız performansı gerektirir ve binalar için kompresörler, nominal verimlilik noktasında performans gerektirir. jt160bcby1l Swing kompresörler düşük hızlarda etkilidir, kaydırmalı, vidalı ve santrifüjlü kompresörler ise nominal verimlilik noktasında iyi performans gösterir.

 Uygun kompresör aynı zamanda kullanılan soğutucuya da bağlıdır. 134a gibi düşük basınçlı soğutucular için santrifüj kompresörler ve vidalı yapılar, R410A ve R22 gibi yüksek basınçlı soğutucular için ise swing ve jt160bcby1l scroll kompresörler uygundur.

 Salon tipi Daha yüksek verimliliğe ek olarak, minyatürleştirme (kaynakların korunması) da önemli bir geliştirme hedefidir. Daikin 48000 btu jt160bcby1l, Japon pazarı için tasarlanmış kompresörlerle donatılmış iklimlendirme ekipmanlarını küresel olarak tedarik etmek yerine, her bölgenin ihtiyaçlarına uygun jt160bcby1l kompresörler geliştirir. JT160BCBY1L (2.EL) tavan tipi R22 ticari klima 48000 btu kompresörü Örneğin, Hindistan ve Asya’daki tüm klimalar konut kullanımına yönelik yalnızca soğutma amaçlı ünitelerdir. Yerel ihtiyaçlar, üretim maliyetlerinin düşürülmesini gerektirdi ve salınımlı kompresörün minyatürleştirilmesi (malzeme maliyetlerini azaltmak için) çok önemliydi. Küçük bir kompresörü yüksek devirde döndürerek, diğer denizaşırı rakiplerin döner kompresörlerine kıyasla ağırlığı yaklaşık %25 oranında azaltabildik ve verimliliği 1 puan artırabildik.

 Salıncak tipi bir Salon tipi kompresörün minyatürleştirilmesi pek çok zorluğu beraberinde getirdi. Boyut ne kadar küçük olursa, devir başına sıkıştırma hacmi o kadar küçük olur, dolayısıyla dönüş hızı artar. Bununla birlikte, dönüş hızının arttırılması boşaltma yolundaki tıkanmayı da artırma eğilimindedir, bu nedenle valf açma zamanlamasının ve açma/kapama hızının tasarımını optimize ettik.

2.el JT160BCBY1L scroll kompresör fiyatları

https://youtu.be/3ATth8Pd370

 Ayrıca dönüş hızını artırmak, dengesizlik nedeniyle daha yüksek sese ve daha fazla titreşime neden olur, bu nedenle gürültü ve titreşimi iyileştirmek için tasarımı gözden geçirdik. JT160BCBY1L scroll kompresör fiyatları Nihai ürün, bir önceki modele göre 1,5 kat daha yüksek bir dönüş hızıyla ticarileştirildi.

 Küçültme ihtiyacı sadece salınımlı kompresörlerle sınırlı değildir. Elektrikli çelik saclar 48000 btu ve bakır gibi gelecekteki malzeme fiyat artışlarının ışığında, kaynakları korumaya devam etmeliyiz. Ayrıca scroll, vidalı ve santrifüj kompresörlerde küçülme üzerinde çalışıyoruz.

JT160BCBY1L R22 380 VOLT EKOVAT SCROLL KOMPRESÖR

jt160bcby1l salon tipi “Sızdırmaz” bir kompresör, özellikle düşük dönüş hızlarında etkilidir. Bir döner kompresörde, takip eden kanat hareketinin kaybından kaynaklanan sızıntı nedeniyle performans, saniyede 10 devrin altındaki düşük hızlarda keskin bir şekilde düşer. Bunun aksine Daikin jt160bcby1l salınımlı kompresörler, saniyede 4 devir kadar düşük hızlarda bile performansta yalnızca nominal bir düşüş sergiler.

 Kanat ve silindiri birleştiren piston, dönerken yukarı, aşağı, sola ve JT160BCBY1L Scroll ekovat fiyatı sağa sallanır ve onu desteklemek için salınım burcu adı verilen yeni bir bileşen kullanılır. Piston hareket halinde olduğu sürece, piston ve dönüş burcu sürekli olarak birbirine karşı kayar. Şekil 1(b)’de,  jt160bcby1l döner burç ve piston yüzey teması halinde görünmektedir, ancak gerçekte kanadın tabanında doğrusal temas halindedirler.

 Daikin Industries, salınımlı yapıyı kullanan jt160bcby1l 48000 btu kompresörlerin yanı sıra scroll, tek vidalı ve santrifüj kompresörlerden oluşan bir kompresör serisini geliştiriyor. Bu kompresörlerin tümü Daikin’ın jt160bcby1l benzersiz teknolojilerini içerir.

 Scroll, hacmi değiştirmek ve soğutucuyu sıkıştırmak için iki salon tipi spiral şekilli kaydırmanın birbirine geçtiği ve döndüğü bir yapıdan oluşur. Yörüngeli kaydırma,  sabit kaydırmaya bastırıldığında döner ve aşınmayı önlemek için temas alanı yağ ile yağlanır.

 Daikin üreticilerin jt160bcby1l scroll kompresörleri, yörüngedeki 48000 btu scroll’u kompresöre doğru bastırmak için soğutucu akışkan basıncını kullanır, ancak çalışma koşullarına bağlı olarak soğutucu akışkan basıncındaki değişiklikler sızıntının artmasına ve kayma kaybına neden olabilir. Daikin, JT160BCBY1L Daikin kompresör 48000 btu yörüngedeki salyangozlara uygun basınç uygulayarak ve yağla yağlamayı desteklemek için her salyangoz arasında yeni bir yivli yapı kullanarak kayan parçalardaki sürtünme kayıplarını azaltır. Bu, geleneksel modellere kıyasla mekanik kayıpta %20’lik bir azalma ve sıkıştırma verimliliğinde 2 puanlık bir iyileşme ile sonuçlanmıştır.

 Vidalı kompresörler genellikle erkek ve dişi rotor vidalarının birbirine geçtiği çift scroll jt160bcby1l kompresörlerdir, ancak Daikin JT160BCBY1L (2.EL) 48000 btu kompresör R22 cesitleri Industries’in benzersiz bir yapısı vardır; reçine kapaklı rotor tek bir vida arasına sıkıştırılmıştır. Çift vidaya kıyasla  jt160bcby1l Daikin kompresörün mile karşı dengelenmesi daha kolaydır ve daha az yatak yükü gerektirdiği için daha yüksek verimlilik sağlar.

 Daikin’ın salon tipi manyetik devreleri kontrol etmeye yönelik benzersiz teknolojisi, şaftı yüzdürmek için manyetizmayı kullanan manyetik bir yatak yapısı lehine rulmanlı yatakları ortadan kaldırmıştır. Yatakların JT160BCBY1L (2.EL) 50000 btu salon tipi klima ekovatı tutukluk yapmasını önlemek için yağ ile yağlanması gerekir, ancak manyetik yataklar için yağlama yağı gerekmez. Bu, yalnızca yatakları yağlamak ve bakım için yağ ve soğutma sistemlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda düşük gürültü, düşük titreşim ve yüksek verimlilik gibi avantajlar da sunar.,

DAİKİN JT160BCBY1L SALON TİPİ KLİMA MOTORU

jt160bcby1l 48000 btu Klima kompresörü: iş yerimizin ve aynı zamanda evimizin çok önemli bir yönüdür. Sağlığımızı ve refahımızı etkilediği için hafife alınmaması gereken bir husustur. Klimanız yukarıdaki sorunları yaşıyorsa endişelenmeyin, size yardımcı olabiliriz. Sisteminiz su sızdırıyorsa, JT160BCBY1L salon tipi klima kompresörü sistemdeki suyun taşmasını kontrol eden drenaj tavasında bir delik veya çatlak olabilir. Tıkalı salon tipi bir hava filtresi de sızıntının nedeni olabilir. Filtre kirle tıkanarak yeterli hava akışına izin vermez, yoğuşma oluşur ve sistem sızdırmaya başlar. Drenaj tavasındaki bir çatlak veya delik, her zaman o kadar kolay tanımlanamasa da bazen sadece bir el feneri kullanılarak görülebilir.

Kötü kokan bir klima, çalışma ortamınızda ve evinizde ciddi bir rahatsızlık sebebi olabilir. Klima 48000 btu sisteminizde biriken bakteriler kötü kokudan sorumlu olabilir. Bunun salon tipi olmasını önlemek için klima sistemimizi daha düzenli temizlememiz ve ayrıca ünitenizi kimyasal olarak temizleyen serpantin temizleyiciler ve filtre koku gidericiler kullanmamız gerekiyor. Ofis ortamının ayrıca bakteri ve diğer mikropların yayılmasını önleyen bir durumda tutulması gerekir.

Klimanız çalışmıyorsa veya düzensiz çalışıyorsa, büyük olasılıkla mekanik bir sorunu olduğu anlamına gelir. Böyle bir durumda yapılacak en iyi şey, profesyonel bir servis teknisyeninin soruna bakmasını sağlamaktır. Teknisyen tam bir değerlendirme yapacak ve sistem geri yüklenemeyecek kadar hasar görmüşse, size değiştirme konusunda tavsiyelerde bulunabilir. Mekanik arızalar genellikle klima sisteminin düzenli bakımının yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Klima jt160bcby1l , iyi durumda olup olmadığını kontrol etmek ve büyük onarımlara dönüşmeden önce küçük sorunları önlemek için yılda bir veya iki kez değerlendirilmelidir.

Farklı uygulamalar ve kapasiteler için farklı yapıya sahip dört tip jt160bcby1l kompresör kullanılır: Scroll döner, kaydırmalı, vidalı ve santrifüjlü jt160bcby1l 48000 btu kompresörler. Swing, jt160bcby1l düşük hızlarda çalışma eğiliminde olan konut ve perakende uygulamaları için kullanılır, bunu bina ve soğutma grubu uygulamaları için kaydırma ve soğutma grubu uygulamaları için vida ve santrifüj takip eder 

Hat teması, temas yüzeyinde yüzey temasına göre aşınmaya daha yatkın olduğu için aşınma konusunda endişeler olmasına rağmen, teorik çalışmalar ve deneyler, temas salon tipi noktasında yağ filmi oluşumundan kaynaklanan aşınmanın bir sorun olmadığını doğrulamaktadır. Bu durum kayar parçanın malzemesine karar vermemizi sağladı ve ürünü ticarileştirebildik. 

 Bununla birlikte, düşük sızıntılı salınımlı jt160bcby1l kompresörlerin imalat dezavantajı vardır, çünkü pistonun işleme hassasiyeti silindirler gibi silindirik parçalara göre zayıftır. Kanatların ve silindirlerin entegre olduğu karmaşık şekilleri işlemeye uygun bir kesme ve cilalama işlemi uygulayarak hassasiyeti artırmayı başardık.